Učna in programska oprema
Programska oprema
Pri g. Janji Mikuš v sobi 206 na Jadranski 21 si
lahko sposodite zgoščenko, ki vsebuje izbor spodaj
naštete proste programske opreme in jo namestite na
svoj domači računalnik.
- TextPad
- TextPad je urejevalnik besedila za pisanje programov v raznih programskih jezikih, tudi v Javi. Z njim lahko pišete tudi v LaTeXu.TextPad ni prosta programska oprema, saj stane 27 USD. Preden ga plačate, ga lahko preizkusite.
- XEmacs
- XEmacs je urejevalnik besedila, ki zna vse.XEmacs je prosta programska oprema. Na sisteme Microsoft ga namestite s programom za namestitev, ki z Interneta naloži preostanek XEmacsa.
- Java
- Programski jezik Java so razvili pri Sun Microsystems.Prevajalnik in standardne knjižnice za Javo so prosto dostopne in jih dobite tukaj .
- DrJava
- DrJava je razvojno okolje za Javo, ki je namenjeno poučevanju. Je preprosto za uporabo in ga priporočam vsem študentom, ki se prvič srečujejo z Javo.
- Eclipse
- Eclipse je razvojno programersko okolje, ki podpira več programskih jezikov, tudi Javo. Programerju omogoča vodenje kompleksnih programskih projektov, vsebuje dokumentacijo o Javi in orodja za odpravljanje napak, sledenje poteku programa, sprotno označevanj napak v programu itn.Eclipse je prosta programska oprema, ki jo lahko dobite tukaj.
Učno gradivo
- Peter Mrhar: "Java 2 — prvi korak", Založba Flamingo, Nova Gorica, 2002
- Učbenik ni obvezen. V pisarni DMFA na Jadranski 19 lahko študenti kupijo knjigo z 20% popustom.
- Dodatno gradivo
- Za tiste, ki jih zanima programiranje in se želijo naučiti več o programskih jezikih:
- Emmanuel Chailloux, Pascal Manoury and Bruno Pagano: Developing Applications with Objective Caml. Prosto dostopna knjiga o programiranju v Ocamlu.
- prolog, glej tudi SWI prolog.
- Robert Harper: Programming Languages: Theory and Practice. Prosto dostopna knjiga o teoriji programskih jezikov.